U nedjelju, 1. prosinca 2024. u katoličkoj crkvi svetog Mihovila u Remuri svečanom misom obilježit će se 120. godina druge najstarija Hrvatske katoličke misije u inozemstvu.
Hrvatska katolička misija sv. Leopold Mandić u Aucklandu na Novom Zelandu osnovana je davne 1904. godine te je duhovna potpora Hrvatima koji tu žive. Prva tri svećenika koji su služili u toj kapelaniji su fra. Josip Zanna, vlč. Andrija Zangerl i don Milan Pavlinović. Posljednji hrvatski kapelan službovao je od 2009. do 2012. godine. Od 2012. do 2024. kapelanija nije imala hrvatskog svećenika.
U kolovozu 2024. godine svoju svećeničku službu za hrvatsku zajednicu i potrebe aucklandske biskupije započeo je fra Danko Bizjak. Prije dolaska u Auckland služio je kao župnik u Sisačkoj nadbiskupiji u Hrvatskoj i kao vojni kapelan u Hrvatskoj vojsci.
Zajedno sa suradnicima fra Danko poziva na svečanu, jubilarnu misu koju će 1. prosinca predvoditi aucklandski biskup Steven Lowe. Uz njega će suslaviti ravnatelj dušobrižništva za Hrvate u inozemstvu, vlč. fra Tomislav Markić, fra Danko Bizjak i fra Davor Dominović.