Ljubim te zemljo više od svega, polja, rijeke, Plitvička jezera, Velebit gordi, Dinarsko gorje, pjev tvojih ptica u praskozorje…
LJUBIM TE ZEMLJO
Ko vječnog sunca toplina mila,
ko slavujev u gori divan poj,
za mene ti si ostala, bila,
dragulj što sja u ljepoti svoj!
Gdje god da krenem, tebi se vraćam,
ti si mi luka gdje sidro bacam,
ti me čekaš, grliš kao majka,
u tebi živjet za me je bajka.
Zemlju ljubim ko zjenicu oka
ljubav to je beskrajna, duboka,
ravnicu, gore, Jadransko more,
Istru, Liku, zeleno Zagorje.
Ljubim te zemljo više od svega,
polja, rijeke, Plitvička jezera,
Velebit gordi, Dinarsko gorje,
pjev tvojih ptica u praskozorje…
Na sve one što trobojnicu nose
dok tvoje ime svijetom pronose,
ponosan ja sam i to ne krijem
s izvora tvoga bistru vodu pijem.
I djecu svoju svakoga dana
od malenih nogu, još zarana,
učim kako se zemlja ljubi
ko i svi njezini dragi ljudi!

