U klupskim prostorijama NK Hajduk Zürich koje se nalaze na adresi Letzigraben 45 u Zürichu 27. listopada 2018. održana se godišnja skupština.

Najbolji igrač svijeta je Luka Modrić!

Večeras je u Londonu zasluženo priznanje kao najbolji igrač svijeta dobio kapetan Vatrenih – Luka Modrić!

Anastazija Alilović iz Schaffhausena juniorska taekwondo prvakinja Švicarske!

Prvo zlato Anastazija Alilović i titulu prvakinje u svojoj kategoriji osvojila je na švicarskom taekwondo prvenstvu koje se održalo 15./16. rujna u Wattwilu.

Braća Sinković peti put svjetski prvaci!

Braća Martin i Valent Sinković osvojili su naslov svjetskih prvaka u dvojcu bez kormilara na Svjetskom veslačkom prvenstvu u Plovdivu.

NK Croatia Zürich napustila nakon 26. godina “Dom” u Thurgauerstrasse

Nakon 26. godina NK Croatia Zürich napustila je prostorije u Thurgauerstrasse 68, koje smo među Hrvatima Zürich-a i okolice nazivali “Dom NK Croatia” ili “Dom svih Hrvata”.

Najbolji igrač Europe Luka Modrić oduševio odgovorom o najvećoj inspiraciji

U Monaku uručena priznanja najboljim nogometašima Europe u sezoni 2017/18

GNK Dinamo osigurao europsku jesen i uskoro igra protiv švicarskog prvaka Young Boysa

Dinamo je pred ispunjenim tribinama stadiona Maksimir svladao prvaka Kazahstana s 1:0 golom Marija Gavranovića, te osigurao jesen u europskim natjecanjima!

Oproštaj Marija Mandžukića: “Dao sam najbolje od sebe za Hrvatsku”

Drugi najbolji strijelac hrvatske reprezentacije u povijesti, Mario Mandžukić, odlučio se oprostiti od dresa Vatrenih nakon osvojene srebrne medalje na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Vedran Ćorluka emotivnim se pismom oprostio od hrvatske nogometne reprezentacije

Zbogom najdražem dresu. Pročitajte oproštajno pismo Vedrana Ćorluke kojim se oprostio od hrvatske reprezentacije.

Braća iz Austrije snimila novi spot – „Prvak si svijeta“

Braća iz Austrije, David i Josip Martino snimili su pravovremeno za finale još jedan navijački spot koji su namijenili „vatrenima“. Ovaj put spot nosi naziv „Prvak si svijeta“.

Mala zemlja s velikom sportskom poviješću – Švicarski mediji o uspjehu vatrenih

Kako švicarski mediji pišu ovih dana o uspjesima hrvatskih sportaša?

Piknik Dinama iz Schaffhausena i ove godine «pun pogodak»

Svoju sezonu NK Dinamo Schaffhausen već godinama zaokruži tradicionalnim turnirom i piknikom.

Poziv Hrvatima u Švicarskoj da podrže hrvatske veslače na regati u Luzernu

Najuspješnije hrvatske veslače i ove godine u Luzernu će ugostiti HKSD Zrinski koji za taj događaj traži podršku Hrvata iz Švicarske.

U PRODAJI DODATNE ULAZNICE ZA UTAKMICU S DANSKOM

Hrvatski nogometni savez dobio je od Svjetske nogometne federacije dodatnu kvotu ulaznica za utakmicu osmine finala Svjetskog prvenstva protiv Danske.

6. Europsko prvenstvo nogometnih klubova izvan domovine – NK Pajde obranile naslov, Hrvati iz Vojvodine drugi, Slavonija iz Berna treća!

U finalu su nogometaši iz švicarskog Möhlina pobijedili Hrvate iz Vojvodine i treći put ponijeli titulu najboljeg izvandomovinskog nogometnog kluba. Treće mjesto osvojila je Slavonija Bern

Ivan Rakitić – Birao sam srcem

Ljubav prema domovini i nogometu Ivan je naslijedio od svog oca Luke. Emotivna Ivanova priča u kojoj će se prepoznati mnogi Hrvati koji u srcu nose dvije domovine.

HNK Croatia Solothurn ušla u 2. ligu!

Posljednja utakmica koju su odigrali u gostima kod FC Kestenholza i koja je završila neriješenim rezultatom odvela je HNK Croatiju u 2. ligu.

Senzacionalna pobjeda HNK Croatie Solothurn

U dosadašnjim kvalifikacijskim utakmicama HNK Croatia Solothurn ostvarila je dvije pobjede, do potpunog uspjeha dijeli ih samo još jedna utakmica.

Vodič za navijače koji putuju na Svjetsko prvenstvo u Rusiju

Ministarstvo vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske izdalo je vodič za navijače koji će putovati na Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiju.

Poziv na sastanak klubovima Udruge hrvatskih nogometnih klubova Švicarske

Sastanak Udruge hrvatskih nogometnih klubova Švicarske održati će se 13. svibnja 2018. u 11.00 sati u prostorijama NK Croatia Zürich.

HNK Rijeka pobjednik je 16. Memorijala vukovarskih branitelja – U 14

Pobjednik 16. Memorijalnog nogometnog turnira vukovarskih branitelja U14 je HNK Rijeka koja je u finalnoj utakmici pobijedila NK Osijek.

Dvadeset i prva Bila noć u Zürichu

Bila noć NK Hajduka iz Züricha jedna je od rijetkih zabava koje su očuvale tradiciju i koja i nakon više desetljeća svoju tradicionalnu zabavu započinje svetom misom. Tako je bilo i 3. veljače 2018., na dvadeset i prvoj Biloj noći u dvorani gdje se često okupljaju Hrvati, Unterrohhalle u Schlierenu.

Nogometni klub Dinamo Schaffhausen poziva na turnir i Plavu Noć

Cjelodnevni turnir i zabavu NK Dinamo Schaffhausen organizira 9. prosinca 2017. u Rhyfallhalle, Neuhausen.

HNK Croatia Solothurn pobjedom završio jesenski dio natjecanja

Pobjedom nad FC Post Solothurn, Hrvatski nogometni klub Croatia Solothurn u svojoj grupi zauzeo je u jesenskom dijelu prvenstva odlično drugo mjesto

Još jedna pobjeda HNK Croatie Solothurn

HNK Croatia Solothurn i dalje pobjeđuje i uvjerljivo drži prvo mjesto.
Prvenstvena utakmica na domaćem terenu u subotu, 26. kolovoza 2017. nije za Croatiju najbolje započela.

HNK Croatia Solothurn uspješno krenula u novu sezonu

Perfektnim startom u novu sezonu može se pohvaliti HNK Croatia Solothurn – tri visoke pobjede u tjedan dana!

Odigrana prijateljska utakmica MNK Croatia 97 Appenzell i Croatia Stuttgart

U nedjelju, 2. srpnja 2017. ljubiteljima futsala u Švicarskoj ponudila se utakmica dviju odličnih ekipa iz iseljeništva. U prijateljsku posjetu MNK Croatiji iz Appenzella došla je u Croatia Stuttgart.

Marco Ćurić i Mijo Jakovljević stopama Petrića i Rakitića

U Cro Football Switzerland su s ponosom primili vijest da su njihova dva talenta pozvana u hrvatsku reprezentaciju te će igrati u prijateljskim utakmicama.

NK Dinamo iz Schaffhausena osvojio prvenstvo i ulazi u višu ligu

Iako je za NK Dinamo iz Schaffhausena već dan ranije bilo jasno da će zbog remija direkntog suparnika završiti na prvom mjestu, u nedjelju, 4. lipnja 2017. NK Dinamo je igrao kao i cijelu sezonu – s ciljem pobijediti i u ovoj utakmici. Po prvi put Dinamo ulazi u 3. ligu!

Mali „Vatreni“ na nogometnom prvenstvu za djecu, mundialitu u Zürichu osvojili drugo mjesto

Dok se u Francuskoj aktualno igra Europsko prvenstvo u nogometu, u Zürich-u se 02. i 03. srpnja 2016. održao mundialito na kojem su sudjelovali  mali „Vatreni“, dječaci uzrasta 2008 i mlađi.