12.7 C
Zagreb
8.6 C
Zürich
8.8 C
New York
17.1 C
Buenos Aires
19.4 C
Melbourne
Utorak, 25 ožujka 2025
spot_img

U Otočcu predstavljen projekt “Prirodna i kulturna dobra kao pokretači mladih i zajednice”

Na poziv gradonačelnika Otočca, Gorana Bukovca u petak, 24. prosinca 2021. godine u Vijećnici Grada Otočca predstavljen je projekt “Prirodna i kulturna dobra kao pokretači mladih i zajednice”.

Projekt su predstavili predsjednica udruge Iseljenici, povratnici i useljenici Ruža Studer, predsjednik KUD-a Dangubice Matej Šporčić Gloria Podnar.

Nositelj Projekta koji se financira sredstvima koja su dodijeljena od Središnjeg državnog ureda za demografiju, mlade i socijalnu politiku i koji se financira iz raspoloživih sredstava dijela prihoda od igara na sreću i Državnog proračuna za 2021. godinu je udruga Iseljenici, povratnici i useljenici”,  dok su partneri udruga KUD “Dangubice” iz Kutereva i Grad Otočac.

Svoje zadovoljstvo što će se projekt realizirati na području Grada Otočca izrazio je gradonačelnik Goran Bukovac. – Od izuzetne je važnosti da imamo projekte koji obuhvaćaju mlade, kazao je između ostalog.

Prioritetnom području “Mladi u ruralnim sredinama” na koji je projekt prijavljen želi se pokloniti posebna pažnja, rekla je na potpisivanju ugovora u Zagrebu državna tajnica Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade Željka Josić.

Projekt će između ostalog ponuditi edukativnu radioncu „EU i pisanje projekata“ , radionicu „Medijska i financijska pismenost“ i druge aktivnosti. Radionice imaju cilj potaknuti mlade na aktivno sudjelovanje u društvu a krajnji cilj projekta je edukacija mladih te će se u radionicama ponuditi mnogi korisni savjeti i informacije.

Predsjednica udruge Iseljenici, povratnici i useljenici Ruža Studer i predsjednik KUD-a Dangubice Matej Šporčić

POVEZANI ČLANCI

Najnovije